O nas

SKN Konsultingu tworzy grupa ambitnych studentów, którzy czerpią inspirację od siebie nawzajem. Nie bez powodu mottem naszego koła jest „Umieć więcej. Razem” Wspólnie dbamy o rozwój każdego członka, a także wspieramy i motywujemy się na co dzień.

Naszym głównym celem jest zdobywanie i doskonalenie umiejętności przydatnych na dalszej drodze zawodowej. Poprzez udział w szkoleniach organizowanych przez naszych partnerów rozwijamy nasze zdolności w zakresie doradztwa biznesowego, a podczas projektów organizacyjnych mamy okazję do poprawy naszych umiejętności miękkich i lepszego poznania siebie nawzajem.

Historia

Studenckie Koło Naukowe Konsultingu należy do najstarszych i najprężniej działających organizacji studenckich funkcjonujących przy Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Historia Koła sięga stycznia 1998 roku, kiedy powstało ono z inicjatywy sześciu osób pod przewodnictwem Anny Bytner i opieką mgr Marcina Molendy z katedry Analizy Działalności Przedsiębiorstwa.

Pierwszy projekt został zrealizowany już miesiąc po założeniu Koła, w lutym 1998 roku. Podczas realizacji wspomnianej inicjatywy, zatytułowanej „Zastosowanie nowoczesnych technologii i produktów w bankowości”, nowopowstałe SKN Konsultingu współpracowało z jednym z polskich banków.

12 maja 1998 odbył się pierwszy Maraton Firm Konsultingowych, mający na celu przybliżenie studentom firm z branży konsultingowej. Wydarzenie spotkało się z ogromnym zainteresowaniem zarówno studentów jak i firm uczestniczących w nim. Maraton stał się sztandarową imprezą Koła, organizowaną corocznie aż do dziś.

W swojej 21-letniej historii SKN Konsultingu pomyślnie przeprowadziło setki projektów. Są wśród nich przedsięwzięcia jednokrotne, jak i cykliczne, w tym Maraton Firm Konsultingowych, Casemania, FallWeek, Akademia Private Equity, European Student Business Innovation Conference, Tesla i Consulting Challenge.

Na początku roku akademickiego 1998/1999 funkcję opiekuna naukowego objęła Pani mgr Anna Kojtych. Od października 2001 do października 2007 funkcję tę pełnił mgr Andrzej Kazukiewicz. Następnym opiekunem została dr Zofia Fengle, która sprawowała tę funkcję do października 2010 roku. Obecnym opiekunem Koła od października 2010 roku jest dr Lech Kurkliński.

Obecny skład Zarządu SKNK: Justyna Golec (Prezes Zarządu), Tomasz Wilk (Wiceprezes ds. Kontaktu z Firmami), Mikołaj Tyszkiewicz (Wiceprezes ds. Kontaktu z Firmami), Mateusz Rumiński (Wiceprezes ds. Marketingu i HR), Michał Murawski (Wiceprezes ds. Finansów i Administracji).