Postaw na koło, które stawia
na rozwój. Dołącz do
SKN Konsultingu.
Poznaj nas lepiej

o nas

about

Umieć więcej. Razem.

Jesteśmy grupą ambitnych studentów, którzy ciągle chcą się rozwijać. Uważamy, że praktyka jest jedynym sposobem na zdobycie doświadczenia, dlatego nieustannie stwarzamy naszym członkom możliwość nauki podczas projektów studenckich i szkoleń z firmami. Podczas cotygodniowych spotkań rozmawiamy z gośćmi z topowych firm, którzy odkrywają przed nami realia pracy w danej branży. Poza projektami, praktykami i case’ami jesteśmy paczką dobrych znajomych i wspólne wypady na trampoliny czy do kina są na porządku dziennym.

Nie tylko konsulting.

Nazwa koła nie ogranicza naszego spektrum zainteresowań. Zajmujemy się projektami związanymi zarówno z konsultingiem jak i sprzedażą czy startupami. Dzięki zdobytemu w kole doświadczeniu nasi członkowie odnoszą sukcesy w wielu branżach – od konsultingu i finansów, przez FMCG, na startupach kończąc.

Działalność wewnętrzna
Za główny cel stawiamy sobie stwarzanie naszym członkom warunków do nieustannego rozwoju i zdobywania nowych umiejętności.

Cotygodniowe spotkania

Każde spotkanie poświęcone jest jednemu gościowi, który odkrywa przed nami kulisy swojej pracy, przedstawia swoją ścieżkę kariery i odpowiada na nasze pytania.

Szkolenia i warsztaty

Regularnie bierzemy udział w warsztatach i szkoleniach organizowanych dla nas przez firmy partnerskie oraz alumnów naszego koła.

Case Camp

Podczas kołowego case campu ćwiczymy rozwiązywanie case studies w ramach przygotowania do rozmów rekrutacyjnych w firmach konsultingowych.

Program mentoringowy

Bardziej doświadczeni członkowie biorą młodszych kolegów pod swoje skrzydła, aby zapewnić im indywidualne wsparcie w rozwoju kariery.

Integracja członków
Nie samą pracą koło żyje. Poza case’ami i projektami jesteśmy przede wszystkim paczką bardzo dobrych znajomych!

Wyjścia do pubu po spotkaniach

Po każdym wtorkowym spotkaniu wychodzimy na piwo, żeby porozmawiać o wszystkim i o niczym w luźnej atmosferze.

Wyjazdy integracyjne

Dwa razy w roku wyjeżdżamy całą ekipą za miasto, żeby lepiej poznać nowych członków i naładować się po sesji. Najbliższy wyjazd tuż po rekrutacji!

Wspólne wyjścia i imprezy

Grupowe wyjścia do kina, parku trampolin, nad Wisłę czy na strzelnicę to tylko niektóre propozycje na spędzanie czasu z SKNK.

Projekty biznesowe i studenckie
W ramach działalności zewnętrznej organizujemy projekty studenckie na uczelni. Zajmujemy się również doradztwem dla firm w ramach projektów biznesowych.

Maraton Firm Konsultingowych

Targi firm, case studies, mock interviews. Więcej…

Casemania

Szkolenie, case studies, case competition. Więcej…

Kobiety w Biznesie

Konferencja, warsztaty, panel dyskusyjny. Więcej…

TeSLa – Trends, Startups, Leadership

Spotkania ze światem startupu. Więcej…

Business Explorer

Praktyczny przewodnik po ścieżkach kariery. Więcej…

Consulting Challenge

Konferencja, konkurs, rywalizacja. Więcej…

Warsaw Consulting Game

Międzynarodowe case competition.

SGH Business Game

Międzynarodowy konkurs biznesowy.

Fast Track to Management Consulting

Przygotowanie do doradztwa strategicznego.

Projekty biznesowe

W ramach działalności pro bono świadczymy usługi doradcze firmom zgłaszającym się do nas z problemami biznesowymi. Zajmujemy się między innymi:

– optymalizacją procesów,
– wprowdzaniem firm na rynek,
– restrukturyzacją przedsiębiorstw.

Jest to niezwykle cenne doświadczenie i możliwość sprawdzenia, czy praca konsultanta jest dla Ciebie.

W członkach SKN Konsultingu, którzy ze mną współpracują, cenię sobie sumienność, zaangażowanie, a szczególnie doradztwo, które jest synonimem branży konsultingowej. Koło przy współpracy z Deloitte rozwija swoich członkówi przygotowuje ich do pracy w branży doradczej.

Justyna Skopińska

Deloitte

Studenci działający w SKN Konsultingu wyróżniają się ponadprzeciętną aktywnością. Realizowane we współpracy z naszym instytutem projekty naukowe dają bardzo szerokie możliwości rozwoju.

dr Lech Kurkliński

Opiekun SKN Konsultingu

Przez ponad 20 lat do SKNK konsekwentnie dołączali najzdolniejsi i najambitniejsi studenci SGH. Dzięki programowi mentoringowemu i kontaktom z alumnami poznałem ciekawe i nieoczywiste ścieżki kariery, co ułatwiło mi podjęcie decyzji o założeniu własnego startupu – robieniu tego, co kocham. Z całą pewnością mogę powiedzieć, że dołączenie to SKNK to jedna z najlepszych decyzji w moim życiu.

Bartosz Petryński

Alumn SKN Konsultingu

Co-founder BillTech

W kole przede wszystkim poznałem wielu fantastycznych ludzi, którzy od początku pomagali mi się rozwijać i motywowali do działania na każdym froncie. SKNK podarowało mi także mnóstwo okazji do zebrania bardzo praktycznego doświadczenia, co wybitnie przełożyło się na moją karierę. Miejsce w życiu, w którym aktualnie się znajduję, zawdzięczam SKNK.

Maksymilian Bielak

Alumn SKN Konsultingu

Efficio

rekrutacja

Rekrutacja to dopiero początek. Ale nauczysz się więcej, niż mógłbyś przypuszczać.

Rekrutacja to niezwykła okazja, aby dołączyć do organizacji, której alumni robią kariery w topowych firmach w kraju i za granicą. Już w trakcie rekrutacji będziecie mieli okazję nauczyć się robienia researchu, zasad tworzenia prezentacji konsultingowych, podstaw estymacji, a także wielu innych umiejętności przydatnych w późniejszej pracy. I nie bójcie się, nie wymagamy od Was zaawansowanej wiedzy z rachunkowości czy finansów, a przede wszystkim zapału i chęci do uczenia się nowych rzeczy i umiejętności pracy w grupie!

1-9.10

Wypełnij
formularz online
do 9 października

10-14.10

Porozmawiaj z nami o Twoich planach i zainteresowaniach

15-21.10

Weź udział w projekcie grupowym i szkoleniach dotyczących: prezentacji i estymacji

26-28.10

Porozmawiaj z nami o projekcie i zrób estymację

29.10

Poszerz grono członków SKN Konsultingu!

1-9.10
10-14.10
15-21.10
26-28.10
29.10

szkolenia/firmy

Chcemy już od samego początku obudzić w Was zapał do nauki i rozwoju. Dlatego jako uczestnicy procesu rekrutacyjnego będziecie mieli okazję wziąć udział w szkoleniach prowadzonych przez naszych partnerów. Nauczycie się podstaw estymacji i zasad tworzenia profesjonalnych prezentacji. Umiejętności te przydadzą się Wam zarówno na dalszych etapach rekrutacji, jak i w przyszłej pracy czy na uczelni.

18 października

Prezentacje konsultingowe

Podczas szkolenia poznacie najważniejsze zasady dotyczące tworzenia prezentacji konsultingowych, które są jednym z zadań podczas naszej rekrutacji. Poznacie zasady prawidłowej konstrukcji slajdów i przekazywania informacji.

19 października

Case interview - estymacja

Na szkoleniu konsultanci wprowadzą Was w świat estymacji, czyli podstawowej umiejętności potrzebnej podczas case interview w firmach konsultingowych. Szkolenie przygotuje Was do drugiej rozmowy rekrutacyjnej w SKNK.

Przez cały rok aktywnie współpracujemy z najlepszymi firmami doradczymi. Podczas projektów do grona naszych partnerów dołączają również liderzy FMCG oraz największe firmy z pozostałych branż.

PARTNERZY CAŁOROCZNI

kontakt

Na wszystkie pytania dotyczące procesu rekrutacji i SKN Konsultingu czekamy pod adresem:

rekrutacja@sknkonsultingu.pl

Gdybym miał udzielić nowym studentom SGH tylko jednej rady, brzmiałaby ona bez wątpienia: aplikuj do SKN Konsultingu. Doświadczenia z koła co chwilę przydają mi się w pracy, kołowi przyjaciele to przyjaciele na życie, a wyniesione umiejętności przebijają te zdobyte na wykładach. Aplikuj! Nawet jeśli się nie uda, to rekrutacja dużo Cię nauczy. A jeśli się uda, to dołączysz do grupy bardzo ambitnych, a przy tym naprawdę fajnych ziomków. Chyba warto spróbować, co? 🤓

Rafał Szczech

Koordynator Rekrutacji SKNK 2018

Aplikując do SKNK wiedziałem dokładnie w co się pakuję i nie żałuję ani minuty spędzonej w kole. Poznałem tu przyjaciół, którzy zainspirowali mnie do sięgania wyżej i to zdecydowanie największa wartość. Tak, proces wygląda trochę strasznie, ale serio robimy to wszystko dla Was. Chcemy, żebyście nauczyli się jak najwięcej już w trakcie rekrutacji, więc tak naprawdę nie macie nic do stracenia. Możecie tylko zyskać – dużo lub bardzo dużo! 😎

Michał Merchelski

Koordynator Rekrutacji SKNK 2018